Zieliński strzela bramkę w Lidze Mistrzów

10
Kolejny dobry mecz Piotra Zielińskiego; zdjęcie: Scatman Dave: Twitter

Piotr Zieliński zdobył bramkę w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, a jego Napoli pokonało Eintracht Frankfurt 3:0. Zespół polskiego pomocnika bardzo pewnie awansował do ćwierćfinału, wygrywając rywalizację w dwumeczu 5:0.

Napoli w obecnym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, pewnie kroczy po mistrzostwo Włoch i chciałoby również namieszać w LM. Podopieczni Luciano Spallettiego radzą sobie wyśmienicie w Lidze Mistrzów.

Pierwszą bramkę w meczu udało się zdobyć Victorowi Osimhenowi w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Zobacz jeszcze: Dlaczego na Bernabeu zagrali kultowy hymn Liverpoolu You’ll Never Walk Alone?

Nigeryjczyk wykorzystał dośrodkowanie Matteo Politano i dokładnym uderzeniem głową pokonał Kevina Trappa.

Po przerwie Osimhen dołożył drugie trafienie.

W 53. minucie do napastnika Napoli dośrodkował Giovanni Di Lorenzo, a ten z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej bramki.

10 minut później wpolu karnym faulowany był Piotr Zieliński, który podszedł do „jedenastki” i pewnym strzałem pokonał golkipera przedstawiciela Bundesligi.

Reprezentant Polski uderzył w środek bramki, podwyższając prowadzenie na 3:0 i jak się okazało, ustalając wynik meczu.

Przeczytaj także: Najlepszy na świecie – Carlo Ancelotti wyróżnia piłkarza po meczu: Real Madryt – Liverpool

Piotr Zieliński został zmieniony przez Ndombele 10 minut po zdobyciu bramki.

O tym z kim zmierzy się Napoli w ćwierćfinale zadecyduje losowanie, które odbędzie się już w piątek o godzinie 12:00.

Pozostali ćwierćfinaliści: Manchester City, Benfica Lizbona, Inter Mediolan, Real Madryt, AC Milan, Chelsea Londyn, Bayern Monachium.