Xavi kwestionuje motywację Lewandowskiego do wygrania Ligi Europy

19
Mimo że Lewandowski strzelił gola w Lidze Mistrzów, to Barcelona nie wygrała meczu. (zdjęcie Cerebro Cule, x)

Reporter z Barcelony Joan Fontes twierdzi, że motywacja  Roberta Lewandowskiego została zakwestionowana przez Xaviego podczas spotkania z byłym kolegą z reprezentacji Hiszpanii Reiną w zeszłym miesiącu.

Po wyjazdowej wygranej Barcy 1:0 z Villarrealem, gdzie Reina spędził ostatnie osiem miesięcy, uważa się, że szef Katalończyków zapytał swojego kolegę z La Masii, jak może zainspirować Lewandowskiego do wygrania Ligi Europy.

Reina podobno zapytał Xaviego o ich szanse na przejście całej drogi w konkursie, na co odpowiedział: „Jak mogę zmotywować Lewandowskiego do zdobycia tego tytułu?”

Przeczytaj jeszcze: Trener Juventusu ocenia zwycięstwo nad Torino

Cztery dni później Barca rozegrała pierwszy mecz z United, który zakończył się remisem 2:2, bez gola Lewandowskiego.

34-latek strzelił co prawda gola z rzutu karnego, w drugim meczu, na Old Trafford, ale nie zrobił tego z otwartej gry przez 180 minut.

Xavi zasugerował, że Robertowi Lewandowskiemu brakowało motywacji do wygrania Ligi Europy podczas rozmowy z Pepe Reiną, zanim Barcelona została wyrzucona z rozgrywek przez Manchester United w zeszłym tygodniu.

Barca poniosła porażkę 4-3 w dwumeczu i odpadła z rozgrywek.

To był rozczarowujący wieczór dla Xaviego, którego drużyna objęła prowadzenie w Manchesterze, gdy Lewandowski zamienił rzut karny na gola po 18 minutach, ale United odwróciło grę i awansowało do kolejnej reundy dzięki bramkom Freda i Antony’ego.

Zgłoszone obawy Xaviego o Lewandowskiego mogą rodzić pytania o jego własne zarządzanie ludźmi, a także motywację napastnika, szczególnie w świetle drugiej porażki z rzędu w weekend. Przypomnijmy, Barcelona, po fatalnym występie przegrała w La Liga z Almerią 0:1.

– To był nasz najgorszy mecz w sezonie. To było zbyt trudne” – powiedział Xavi.

„Nie było nas tam. Nie byliśmy w środku meczu. Dziś nie ma wymówek. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo i musimy wziąć na siebie odpowiedzialność.

– Brakowało nam pasji w pierwszej połowie. W drugiej połowie próbowaliśmy wszystkiego… 3-4-3, Araujo jako napastnik… Nic.

„Nie tak miało być. To nie wystarczyło. Jeśli teraz nie zmienimy naszego mentalnego chipa, będzie nas to kosztować tytuł mistrzowski.