Wielki sukces Polaka – mistrzostwo Holandii

3
Sebastian Szymański w barwach Feyenoordu; zdjęcie: EURO: Twitter

Feyenoord Rotterdam z Sebastianem Szymańskim w składzie pokonał DVV Go Ahead Eagles 3:0 i zapewnił sobie szesnaste mistrzostwo Holandii w historii.

Feyenoord, w którego barwach 62 minuty rozegrał Sebastian Szymański, pokonał u siebie Go Ahead Eagles 3:0 i zapewnił sobie tytuł piłkarskiego mistrza Holandii. To 16. triumf klubu z Rotterdamu w najwyższej klasie rozgrywkowej tego kraju.

Bramki dla gospodarzy zdobyli w niedzielę Marokańczyk Oussama Idrissi (15.), Meksykanin Santiago Gimenez (18.) i Brazylijczyk Igor Paixao (54.).

Zobacz jeszcze: Gracz Milanu z nagrodą EA SPORTS Player Of The Month

Szymański przeniósł się do Rotterdamu w lipcu z Dinama Moskwa i dotychczas wystąpił w 27 spotkaniach ligowych, w których zdobył dziewięć goli.

Feyenoord, który pod względem liczby tytułów ustępuje tylko Ajaxowi Amsterdam – 36 i PSV Eindhoven – 24, zgromadził 79 punktów w 32 meczach i ma 11 przewagi nad PSV. Wicelider w tej kolejce wystąpi wieczorem. Trzeci w tabeli Ajax – 63 pkt – już wcześniej stracił szansę na obronę tytułu.

Przeczytaj także: Mikel Arteta przeprasza za porażkę Arsenalu z Brighton

24-letni reprezentant Polski, który w tym sezonie wystąpił w 27 spotkaniach Eredivisie i zdobył w nich dziewięć bramek i dołożył cztery asysty na boisku przebywał do 62. minuty.

Feyenoord ma 11 punktów przewagi nad drugim PSV Eindhoven, który ma do rozegrania trzy spotkania.