Wicemistrz olimpijski przyznaje się do stawianych mu zarzutów! Może zapomnieć o igrzyskach w Paryżu

5
Nijel Amos (foto: @nijel_amos; Instagram)

Nijel Amos może pożegnać się z igrzyskami w Paryżu. Wicemistrz olimpijski z Londynu w biegu na 800 metrów został przyłapany na dopingu!

Nijel Amos to botswański biegacz specjalizujący się w dystansie 800 metrów. W 2012 roku w Londynie został wicemistrzem olimpijskim w tej kategorii. Amos pokonał 800 metrów w czasie 1.41,73. To trzeci najlepszy w historii światowej lekkoatletyki wynik na tym odcinku. Niestety w przyszłym roku Amos nie powalczy o medal. Biegacz przyznał się do stosowania substancji poprawiającej wydolność, przez co został zawieszony do lipca 2025 roku.

Zakazany środek znaleziony w ciele Amosa to metabolit GW1516. Metabolit wykazano w próbce badań antydopingowych Amosa 4 czerwca ubiegłego roku. Od tej pory zawodnik pozostawał zawieszony i groziły mu 4 lata zakazu startów. 3 maja br. biegacz przyznał się do stosowania substancji, w związku z czym Athletics Integrity Unit (AIU) skróciło karę z 4 do 3 lat wykluczenia. Amos będzie mógł wrócić do rywalizacji w lipcu 2025 roku. Będzie miał wtedy 31 lat.

CZYTAJ Żona Dawida Kubackiego przerywa milczenie: Mnie na tym świecie już by nie było