Terminator Haaland bije rekordy w meczu Ligi Mistrzów z RB Lipsk

11
5 goli w meczu Ligi Mistrzów niesamowitego Norwega; zdjęcie: 17: Twitter

Erling Haaland strzelił pięć bramek w zaledwie 35 minut, a jego Manchester City rozbił RB Lipsk 7:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Haaland stał się pierwszym graczem, który strzelił pięć goli w meczu pucharowym Ligi Mistrzów od czasu Lionela Messiego w 2012 roku i nie był to jedyny rekord, który pobił Norweg.

Stał się najmłodszym i najszybszym graczem, który strzelił 30 goli w elitarnych rozgrywkach europejskich, a także przeszedł do historii klubu, ponieważ stał się najlepszym strzelcem City w jednym sezonie z 39 golami, na trzy miesiące przed końcem – przewyższając dotychczasowy rekord – 38 goli Tommy’ego Johnsona w sezonie 1928-29.

Przeczytaj jeszcze: Powrót Karima Benzemy

Kevin De Bruyne również odpowiedział na krytykę ze strony Pepa Guardioli wirtuozowskim występem, ale dla Lipska była to noc do zapomnienia.

Haaland wyglądał żywiołowo od pierwszej minuty i nawet jeśli nie był to najbardziej spektakularny hat-trick, jaki strzelił, był to pokaz jego nienasyconego głodu zdobywania bramek.

Zaledwie minutę po tym, jak fachowo wykonał rzut karny, zaatakował Janisa Blaswicha i zmusił bramkarza Lipska do długiego kopnięcia. City natychmiast się przełamało, a gdy strzał De Bruyne odbił się od poprzeczki, Haaland był na miejscu, aby zdobyć bramkę.

Nie zadowolił się dwoma golami i rzucił się na luźną piłkę po próbie Rubena Diasa i przed przerwą skompletował hat-tricka.

Wyprzedził Kyliana Mbappe jako najmłodszego gracza, który osiągnął 30 bramek w Lidze Mistrzów.

Po przerwie trafił do siatki jeszcze dwa razy, pokazując znakomite umiejętności powietrzne i szybkość reakcji w tym obszarze.

Ostatecznie szkoda, że Guardiola zdecydował się go wycofać przed półmetkiem drugiej połowy!

O wyczynach Norwega pisali i piszą dziennikarze z całego świata. Oto jaką prasę ma w Niemczech:

Bild: „Historyczny Haaland”

„Horror Ligi Mistrzów w Lipsku nazywa się Erling Haaland” – skwitował krótko po meczu niemiecki „Bild”. „Supernapastnik Manchesteru City strzelił pięć niewiarygodnych bramek. Po remisie 1:1 w pierwszym meczu, klub z Bundesligi przeżył fiasko w Anglii”.

Podkreślono, że Haaland strzelił dwie bramki w ciągu zaledwie 77 sekund, co jest rekordem rozgrywek. Zdobycie „pięciopaka” w 35 minut to również najlepszy wynik w historii.

RTL News: „Haaland wyrzuca RB Lipsk z Ligi Mistrzów”

„Norweg nie potrzebował nawet dwóch minut na swoje dwa pierwsze gole” – komplementowali Haalanda dziennikarze stacji RTL News.

„Po remisie w Saksonii RB Lipsk udało się do Anglii z wielkimi marzeniami – nadziejami, które szybko się zdezaktualizowały” – dodano.