Sześć medali dla Polski po dwóch dniach Igrzysk Europejskich

12
Natalia Kaczmarek, jedna z grupy licznych polskich lekkoatletów; zdjęcie: Igrzyska Europejskie 2023: Twitter

Za nami znakomity dzień Polaków podczas igrzysk europejskich w Krakowie. Nasi reprezentanci wywalczyli sześć medali, w tym trzy złote.

III Igrzyska Europejskie, które w tym roku odbywają się w naszym kraju, rozkręciły się na dobre. Rozpędu nabrali również polscy sportowcy, którzy w czwartek na dobre otworzyli worek z medalami.

Polscy zawodnicy wywalczyli w czwartek trzy złote medale.

Nie zawiodła czwórka kajakarek w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto, która okazała się najlepsza w wyścigu na 500 metrów.

Z wywalczenia złotego medalu cieszyła się również Klaudia Breś, która pewnie wygrała rywalizację w konkurencji pistolet pneumatyczny 10 m.

Spodziewanym rezultatem zakończyły się również zmagania we wspinaczce na czas pań. W finale zmierzyły się dwie Polki, które królują w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej. Niespodziewanie zwycięstwo odniosła tym razem Natalia Kałucka, która wywalczyła tym samym złoty medal. Światowa dominatorka, Aleksandra Mirosław, tym razem musiała zadowolić się srebrem.

Przeczytaj o tym więcej: Medale dla Polski we wspinaczce sportowej

Dorobek Polaków uzupełniają dwa brązowe medale. Pierwszy wywalczyli Norman Zezula i Aleksander Kitewski w kajakarskich dwójkach na 500 metrów. Drugi krążek z tego kruszcu dołożył Miłosz Sabiecki w kumite w kategorii 67 kg, przegrywając półfinałową walkę z Azerem Turalem Aghalarzadą.

W klasyfikacji medalowej Polacy zajmują na ten moment bardzo wysokie, drugie miejsce. Ustępują jedynie Ukraińcom, którzy wywalczyli już cztery złote i dwa brązowe medale. Podium uzupełniają Hiszpanie.

Przeczytaj: Polska drużyna siatkówki triumfuje w Lidze Narodów po zwycięstwie 3:2 z Niemcami i po wygranej z Holandią 3:2