Sensacja! Lider rankingu przegrywa ze 135. rakietą świata!

5
Fabian Marozsan (Photo by ANDREAS SOLARO/AFP via Getty Images)

Carlos Alcaraz odpada z  Internazionali BNL d’Itali! Hiszpan, który dopiero co odzyskał fotel lidera rankingu ATP, przegrał ze 135. rakietą świata. Fabian Marozsan pokonał Alcaraza do zera w setach.

Carlos Alcaraz zaskoczył wszystkich, gdy po tym, jak wyprzedził Novaka Djokovica i odzyskał prowadzenie w rankingu ATP, odpadł z turnieju w Rzymie, pokonany przez 135. rakietę świata.

To nie był najlepszy dzień dla Carlosa Alcaraza. Mecz z Fabianem Marozsanem miał być szybką przeprawą, w której Alcaraz był absolutnym faworytem. Hiszpan popełnił 24 niewymuszone błędy i zaliczył zaledwie 12 winnersów. Przy 24 winnersach i 12 błędach Marozsana. Wszyscy przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy w tie-breaku w drugim secie, przewaga punktowa Alcaraza 4:1 topniała z prędkością światła, aż Marozsan dopiął swego i pokonał Hiszpana 6:3, 7-6 (4).

-Nie jest łatwo mi coś powiedzieć. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie wyobrażałem sobie tego. To był mój sen zeszłej nocy, teraz to prawda! Jestem bardzo szczęśliwy. Wczoraj rozmawialiśmy o tym meczu i powiedziałem, że spróbuję zrobić coś wyjątkowego i spróbuję wygrać kilka gemów, może seta. Właśnie pokonałem światowy nr 1. Jest naszym najlepszym zawodnikiem w tym sporcie, więc bardzo się cieszę z tego zwycięstwa.- powiedział w wywiadzie pomeczowym Fabian Marozsan.

Turniej w Rzymie był pierwszą imprezą rangi ATP 1000 dla Marozsana.

CZYTAJ: Iga Świątek zabrała głos w sprawie Rafaela Nadala

CZYTAJ: Trwają prace nad serialem dokumentalnym o gwieździe Los Angeles Lakers?!