Przełamanie Lewandowskiego w wygranym meczu Barcelony

20
Robert Lewandowski; zdjęcie: Zarządzanie Barcą: Twitter

FC Barcelona pewnie rozprawiła się w wyjazdowym meczu La Ligi z Elche 4:0. Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił dwa gole.

Pierwszą bramkę polski napastnik strzelił w 20 minucie. Nie był to typowy gol. Po podaniu Sergio Araujo strzelił prawa nogą, ale, co być może zmyliło bramkarza, piłka odbiła się jeszcze od lewej nogi.

Poprzednią Bramkę Robert Lewandowski strzelił gola w Primera Division 19 lutego, kiedy FC Barcelona grała z Cadiz.

Robert Lewandowski, uznany został najlepszym zawodnikiem spotkania. Polak zdobył dwa gole i dołożył asystę przy trafieniu Ferrana Torresa.

Po wygranej FC Barcelona ma już 15 punktów przewagi nad Realem Madryt, który swój mecz w ramach 27 kolejki rozegra w niedzielę (u siebie z Realem Valladolid). Z kolei Elche ma aż 14 oczek straty do bezpiecznej strefy.

Zobacz jeszcze: „Cieszę się każdą chwilą spędzoną w Manchesterze United”

Robert Lewandowski przerwał niemoc strzelecką w lidze. Polak trafił po raz pierwszy do siatki od połowy lutego. W klasyfikacji strzeleckiej Le Liga ma już 17 trafień i o 4 wyprzedza kolejnego zawodnika.

Przy okazji wygranej zespołu z Katalonii, hiszpańska prasa pisze o Lewandowskim, o jego wpływie na Barcelonę.

Sport podkreśla, że żaden piłkarz w lidze nie przełamywał impasu drużyny w meczach częściej niż Lewandowski, strzelając pierwszego gola siedem razy.

Robert Lewandowski w klasyfikacji strzelców hiszpańskiej La Liga jest pierwszy, z 17 bramkami, wyprzedzając Karima Benzemę z 14 bramkami i Enesa Unala z 13 bramkami.

Przeczytaj także: Luke Shaw z nowym, czteroletnim kontraktem pozostaje w Manchesterze United

Lewandowski jest również o krok od swojego rekordu siedmiu asyst, obecnie mając na koncie 6. To tylko dwa za liderem ligi Antoine’em Griezmannem, mającym na koncie 8 asyst. Ogólnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji asystujących, zrównując się z Viniciusem Juniorem. Przed nimi są tylko Griezmann, Mikel Merino (7) i Rodrygo Goes (7).

Daje mu to łącznie 23 gole i asysty w sezonie. Najbliższymi rywalami są Karim Benzema (17) i Antoine Griezmann (17).

Hiszpańska prasa pisze, że jeśli uda się Barcelonie kontynuować i zapewnić sobie krajowy sukces, podpisanie kontraktu z Lewandowskim będzie wyglądało na mądry wybór.