Ostatni Niemiecki klub w boju o europejskie puchary remisuje mecz

3
Bayer 04 Leverkusen; zdjęcie: Edmond Tapsoba: Twitter

„Bilet na półfinał nie jest za darmo” – powiedział trener Xabi Alonso po remisie 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy z Unionem Saint-Gilloise: „Ale wciąż mamy wszelkie szanse. Moja głowa chce więcej. Mamy wielkie życzenie na mecz rewanżowy. I pozostajemy optymistami”.

Belgijski outsider, który wyeliminował trzeci w Bundeslidze Union Berlin 1/8 Ligi Europy, podkreślił swoją reputację niewygodnego,
i trudnego do pokonania przeciwnika w Leverkusen w czwartek.

Oczywiście Alonso musiał przyznać, że pozycja startowa nie poprawiła się. „Wczoraj kurs wynosił 50:50. Teraz zremisowaliśmy, a oni mają drugi mecz u siebie. Więc może mają niewielką przewagę – powiedział dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów jako zawodnik, prawdopodobnie myśląc o berlińczykach, którzy zremisowali 3:3 w Belgii, żeby przegrać u siebie 0:3. „Ale do rozegrania pozostało jeszcze co najmniej 90 minut” – powiedział Alonso. „To będzie jak finał. Zrób lub złamaj. I jesteśmy na to gotowi”.

Zobacz jeszcze: Kim jest młodzieniec Manchesteru United na ławce w meczu z Sevillą Radek Vitek?

Podobnie widział to strzelec bramki Wirtz. „Chcielibyśmy mieć lepszą pozycję wyjściową” – powiedział 19-latek. „Ale jestem pewien, że wygramy w drugim meczu. Mamy naprawdę fajny zespół. Każdy chce to zrobić. I nagrodzimy się jakością i duchem walki”.

Faktem jest, że po częściowo nieszczęśliwej pierwszej połowie sezonu nastroje wokół klubu są bardziej euforyczne niż przez lata. Szef klubu Fernando Carro uznał całą atmosferę wokół meczu za „rewelacyjną”. Wszyscy chcemy więcej. Drużyna, trenerzy, kibice”.

Przeczytaj także: Angielski Związek Piłki Nożnej nie nałoży kary na sędziego

Dla Bayeru, który jest ostatnim klubem Bundesligi w Lidze Europy i po porażce FC Bayern 0:3 w Lidze Mistrzów z Manchesterem City, prawdopodobnie ostatnią realną nadzieją Niemiec na zdobycie czegokolwiek w poza Bundesligą. W Pucharze Europy, byłby to czwarty europejski półfinał po 1988, 1995 i 2002 roku. Dwukrotnie Leverkusen dotarł do finału, w 1988 roku w Pucharze UEFA zdobył również puchar. Ostatni tytuł Bayeru miał miejsce 30 lat temu: Leverkusen wygrało Puchar DFB w 1993 roku.