Mistrzostwa Europy w siatkówce 2023: Polacy pokonali Czarnogórę!

12
Polacy w świetnym stylu zakończyli fazę grupową. Czarnogóra była bez szans. (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

Po imponującym pokazie umiejętności i pracy zespołowej, reprezentacja Polski w siatkówce zapewniła sobie miejsce na szczycie grupy C Mistrzostw Europy w siatkówce, pokonując Czarnogórę 3:0.

Od samego początku meczu, polska drużyna nadawała ton grze. Efektowne posunięcie ofensywne zapoczątkowało dominację drużyny i szybko wyprowadziło Biało-Czerwonych na prowadzenie. Choć Czarnogóra początkowo stawiała pewien opór, nie trzeba było długo czekać, aby polska drużyna wrzuciła wyższy bieg. Polacy systematycznie budowali spore prowadzenie, osiągając dziewięciopunktową przewagę. Ostatecznie przypieczętowali pierwszego seta pięknym zwycięstwem 25:14.

Przeczytaj także: Polska dominuje nad Danią w meczu o mistrzostwo Europy w siatkówce

W drugim secie jeszcze bardziej dominowała Biało-Czerwona drużyna, uważana za jedną z czołowych pretendentek do turnieju. Kluczowy moment, naznaczony niefortunnym błędem drużyny przeciwnej, spowodował przerwę. Krótka przerwa nie zakłóciła jednak rytmu gry zawodników dominującej drużyny. Spektakularne zagrania, w tym potężne ataki, wyprowadziły Polaków na zdecydowane prowadzenie, nie pozostawiając wątpliwości co do kontroli nad meczem. Drugi set zakończył się zdecydowanie na korzyść gospodarzy 25:11.

Trzeci set był odzwierciedleniem nieustannego dążenia polskiej drużyny do zwycięstwa. Wyjątkowe zagrania Biało-Czerwonych pozwoliły im szybko wyjść na prowadzenie i wypracować sobie ośmiopunktowe prowadzenie. Drużyna przeciwna wydawała się niemal tłem dla dobrze naoliwionej maszyny drużyny dominującej. W końcowych momentach nie było napięcia, a Polacy wyszli zwycięsko i zapewnili sobie zwycięstwo 3:0.

Przeczytaj także: Mohamed Salah z Liverpoolu podjął ostateczną decyzję w sprawie transferu za 269 milionów dolarów

Tym imponującym występem reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła sezon w grupie C niezwykłym bilansem zwycięstw i minimalnych porażek. Ich kolejnym wyzwaniem na drodze do chwały w mistrzostwach będzie ćwierćfinałowy pojedynek z Belgią 10 września, który zapowiada starcie tytanów, którego fani nie mogą się doczekać.

Polska – Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:11, 25:12)