Milan przypieczętował awans do Ligi Mistrzów wygrywając z Juventusem w Serie A

10
Oliviera Giroud ; zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

Niedzielne spotkanie w ramach przedostatniej kolejki Serie A zakończyło się zwycięstwem Milanu. Zwycięską bramkę dla “Rossonerich” zdobył Olivier Giroud. Francuz precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Spotkanie było niezwykle ważne dla losów tabeli obu drużyn. Milanowi wystarczył remis, aby zagwarantować sobie udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast Juventus liczył na zwycięstwo i wskoczenie na miejsce gwarantujące grę w Lidze Europy.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pod minimalne dyktando “Rossonerich”. To piłkarze Stefano Piolego na początku tworzyli nieszablonowe i groźniejsze akcje ofensywne, ale w żadnym momencie Wojciech Szczęsny nie był zagrożony. Z biegiem czasu to groźniejsi byli podopieczni Massimiliano Allegriego.

Zobacz jeszcze: Arsenal ustanowił nowy rekord bramek w Premier League, wygrywając 5:0 z Wolves

W 40 minucie obejrzeliśmy w końcu trafienie. Na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud, który pokonał polskiego bramkarza precyzyjnym uderzeniem głową.

Druga część meczu rozpoczęła się lepiej dla Juventusu, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Milanu.

Podobnie jak w pierwszej części meczu najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w środku pola, gdzie tego dnia brylował głównie Sandro Tonali. W 54. minucie groźny strzał z dystansu oddał Adrien Rabiot, ale jego kolega z reprezentacji obronił uderzenie bez żadnego problemu.

Reszta spotkania toczyła się w powolnym tempie, bez jakichkolwiek groźnych czy stuprocentowych sytuacji.

Przeczytaj także: Everton przetrwał, Leicester i Leeds spadli z Premier League w dramatycznym ostatnim dniu

Mialn zajmuje przed ostatnią kolejką czwartą lokatę w ligowej tabeli i wciąż może zakończyć sezon na podium. Natomiast Juventus okupuje siódmą lokatę, ze stratą jednego punktu do będącej pozycję wyżej Romy.