Mikaela Shiffrin druga w supergigancie. Zabrakło jej 0,11 sekundy do złota

115

Ten wyścig będzie jej się śnić po nocach. Amerykanka Mikaela Shiffrin zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal w supergigancie kobiet na mistrzostwach świata w Courchevel. Do złota zabrakło jej jedynie 0,11 sekundy.

Mikaela Shiffrin jechała po złoto. Mistrzostwa świata w Courchevel nie należą jednak do jej najszczęśliwszy. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę jej niespodziewany błąd w kombinacji, gdzie jechała po złoto, ale na finiszu wyścigu zahaczyła przedostatnią tyczkę i nie ukończyła startu.

Tym razem miało być inaczej. Gwiazda narciarstwa alpejskiego robiła, co mogła, ale zaskakujący występ Marty Bassino był nie do pobicia. 27-letnia alpejka swoim zjazdem w dwóch ostatnich sektorach zdeklasowała wszystkie przeciwniczki. Marta Bassino nigdy wcześniej nie wygrała w tej konkurencji. Tym samym pierwszy raz sięgnęła po złoto w tej konkurencji, a Mikaela Shiffrin musiała zadowolić się srebrem i stratą zaledwie 0,11 sekundy do złotego medalu. Na trzecim miejscu podium znalazły się Cornelia Huetter i Kajsa Vickhoff Lie, które straciły 0,33 sekundy do złota.