Michael Owen chwali „niedocenianego” Bena White’a po zwycięstwie Arsenalu nad Crystal Palace

7
Ben White, zdjęcie: Geoner Chris: Twitter

Arsenal poniósł rzadką porażkę w czwartkowy wieczór, gdy został wyeliminowany z Ligi Europy przez Sporting Lizbona. Ale drużyna Mikela Artety, która chce zdobyć swój pierwszy tytuł Premier League od 2004 roku, odpowiedziała w niedzielę rozbijając Crystal Palace 4-1 na Emirates.

Gabriel Martinelli, który nie wykorzystał decydującego rzutu karnego przeciwko Sportingowi, wyprowadził Arsenal na prowadzenie w 28 minucie, a Bukayo Saka podwoił prowadzenie gospodarzy tuż przed przerwą.

Granit Xhaka dodał trzecią bramkę, zanim Crystal Palace zdobyło bramkę kontaktową.

Przeczytaj jeszcze: Real szuka zemsty po trzech porażkach w El Clasico

Jakakolwiek szansa na rewanż została jednak zaprzepaszczona, gdy Saka strzelił drugiego gola i czwartego tego popołudnia dla Arsenalu.

Były napastnik reprezentacji Anglii Owen był pod wrażeniem dominującego zwycięstwa Arsenalu i chwalił „niedocenianego” White’a za jego rolę w zwycięstwie.

White występował w tym sezonie jako prawy obrońca, a Owen mówi, że jego „partnerstwo” z Saką jest „bardzo ważne” dla liderów Premier League.

„Ta współpraca była szczególnie imponująca” – powiedział Owen w rozmowie z Premier League Productions. Ta kombinacja jest bardzo ważna dla Arsenalu.

Ben White idzie do przodu, łączy grę i ma tempo, aby wrócić, kiedy trzeba.

„Pod koniec meczu był piękny moment, w którym wykonał atak i świętował. Czuję, że jest trochę niedocenianym graczem Arsenalu w tej chwili.

Tymczasem Arteta pochwalił „pragnienie i energię”, jaką wykazała jego drużyna Arsenalu po tym, jak utrzymała zaskakującą walkę o tytuł Premier League.

„Pragnienie i energia, które włożyliśmy od samego początku, zrobiły na mnie największe wrażenie” – powiedział. „Byliśmy naprawdę zdeterminowani i skoncentrowani i wyjechaliśmy w czwartek w przeszłości.