Magda Linette w 1/8 finału turnieju w Guangzhou

26
0:6 i zwrot akcji. Magda Linette triumfuje, Polka ograła półfinalistkę Australian Open. (zdjęcie: Strona fanów Magdy Linette, x)

Magda Linette (WTA. 27) turniej rangi 250 w Guangzhou rozpoczęła od wygranej 2:1 nad Brytyjką Jodie Burrage (WTA. 91).

Magda Linette źle rozpoczęła spotkanie. Po pierwszych dwóch gemach przegrywała 0:2. Poznanianka stratę przełamania odrobiła w gemie szóstym. Joddie Burrage ponownie odebrała Polce podanie w gemie jedenastym.

Brytyjka serwowała po zwycięstwo w pierwszym secie, ale poznanianka zanotowała przełamanie powrotne. Doszło do tie-breaka. W nim Burrage wygrała 7-3.

Przeczytaj: Wilfredo Leon najlepszym siatkarzem Mistrzostw Europy!

Całe szczęście niepokój ten był całkowicie bezpodstawny. Poznanianka wróciła do gry, wygrywając drugą partię bez straty ani jednego gema. Polka zarówno świetnie serwowała jak i odbierała podania od swojej przeciwniczki. Do tego trzykrotnie ją przełamała, a później wykorzystała pierwszą piłkę setową wygrywając 6:0.

W trzecim secie również było widać zdecydowaną dominację polskiej tenisistki, która już w pierwszym gemie odebrała po pierwszym breaku serwis Burrage. Później dołożyła jeszcze przełamanie w piątym, a następnie po trzech meczbolach zwyciężyła 6:2 i w całym meczu 1/16 finału 2:1.

Magda Linette turniej w Guangzhou rozpoczęła od wygranej 2:1 nad Brytyjką Jodie Burrage; zdjęcie: Strona fanów Magdy Linette: Twitter

Kolejną rywalką poznanianki będzie reprezentująca Australię Daria Saville albo Niemka Anna-Lena Friedsam. W Kantonie Polka gra także w deblu. 31-letniej poznaniance partneruje Japonka Moyuka Uchijima, a rozstawiono je z numerem czwartym.

Przeczytaj: Milan zdemolowany przez Inter w derbach Mediolanu