Kontuzja kręgosłupa Roberta Lewandowskiego

39
Robert Lewandowski nie spisuje się najlepiej w ostatnich tygodniach. Rzadko jest aktywny w polu karnym, przez co trudno mu zdobywać gole. (zdjęcie: Piłka nożna Słońca, X)

Napastnik Barcelony, Robert Lewandowski ujawnił, że cierpi na problem z plecami po ataku Edera Militao. Polski napastnik spodziewa się, że będzie gotowy na następny mecz Barcelony z Getafe, ale mówi, że grał z poważnym bólem przeciwko Gironie.

Podczas meczu Copa del Rey pomiędzy Barceloną i Realem Madryt na Camp Nou, Lewandowski upadł z bólu po tym, jak kolano Militao uderzyło go w plecy. W poniedziałek zagrał 90 minut przeciwko Gironie, ale nie czuł się komfortowo.

Zawsze zawsze chcę grać. W drugiej połowie meczu z Madrytem było ciężko. Musiałem poprosić o zmianę – przyznał Lewandowski podczas imprezy charytatywnej w Barcelonie.

„Wczoraj obudziłem się i nie mogłem chodzić, ale próbowałem grać bez problemów. Współpracujemy z fizjoterapeutami. To część futbolu. Zawsze staram się być gotowy na moich kolegów z drużyny.

Zobacz jeszcze: Przerwa w meczu na pogaduszki sędziego z Robertem Lewandowskim

Dobrą rzeczą jest to, że w następnym meczu wszystko będzie dobrze. Na boisku muszę grać lepiej, ale kopnięcie Militao sprawiło, że moje ciało było w złym stanie.

Lewandowski przyznał, że występy w Barcelonie musiały się poprawić – on sam był mocno krytykowany za występ w zremisowanym 0:0 meczu z Gironą.

Wokół formy Lewandowskiego, który od Mistrzostw Świata nie wygląda już tak samo, narasta pewien niepokój. Prawdą jest, że nie wyglądał tak dobrze w styczniu przed tymi kontuzjami. Jest zawodnikiem w wieku 34 lat. Barcelona ma nadzieję, że słabnąca forma nie jest kwestią wieku.

Przeczytaj także: Ciąg dalszy afery z łokciem