Kontrowersje w Półfinale Pucharu Włoch rozgrywanym między Juventusem Turyn a Interem Mediolan

6
Romelu Lukaku padł ofiarą rasistowskich przyśpiewek kibiców Juventusu po wyrównującym golu w 94 minucie. Po strzeleniu gola Lukaku dostał czerwoną kartkę za nadmierne świętowanie; zdjęcie: Planeta do Futebol: Twitter

Stara Dama po wyrównanym starciu zremisowała 1:1 z Interem. Na trafienie Juana Cuadrado w końcówce spotkania, z rzutu karnego odpowiedział Romelu Lukaku. Kwestia awansu rozstrzygnie się zatem w Mediolanie. Sędzia w końcówce musiał interweniować, a czerwonymi kartkami zostali ukarani Romelu Lukaku i Samir Handanovic.

Reprezentant Polski Arkadiusz Milik pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Wojciech Szczęsny również rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych.

Wtorkowe starcie Juve z Interem Mediolan zakończyło się remisem po bramce zdobytej przez Romelu Lukaku z rzutu karnego. Belgijski napastnik wyrównał stan rywalizacji, odpowiadając na trafienie Juana Cuadrado. Po golu zawodnika Czarno-niebieskich, zrodził się chaos, po którym reprezentant Belgi zobaczył czerwoną kartkę.

Juventus mógł rozpocząć spotkanie półfinałowe z Interem Mediolan od błyskawicznej bramki. W dogodnej sytuacji znalazł się Angel Di Maria. Argentyńczyk jednak nieznacznie się pomylił, a jego strzał nie trafił w bramkę.

Zobacz jeszcze: Bruno Saltor zadebiutował jako pierwszy szkoleniowiec Chelsea w bezbramkowym meczu z Liverpoolem

Ku rozczarowaniu kibiców była to jedna z najciekawszych akcji pierwszych 45 minut meczu w Turynie. Inter utrzymywał się dłużej przy piłce, ale nie przekładało się to na dogodne okazje.

Minuty mijały, a na tablicy świetlnej utrzymywał się wciąż bezbramkowy rezultat. Wreszcie kibiców pobudził nieco Henrikh Mkhitaryan. Pomocnik w 64 minucie znalazł się oko w oko z Perinem, jednak uderzył tuż obok prawego słupka.

Bohaterem Juventusu został we wtorkowy wieczór Juan Cuadrado. Kolumbijczyk w 87 minucie przejął w polu karnym piłkę i bez chwili namysłu umieścił ją w siatce obok bezradnego Samira Handanovicia. Wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy, jednak fatalny błąd popełnił Bremer, który w niegroźnej sytuacji zagrał piłkę w polu karnym ręką. Sędzia podyktował jedenastkę, a tę pewnie wykorzystał Romelu Lukaku.

Przeczytaj także: Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego

Po bramce doszło do przepychanki, a Belg chwilę później został ukarany czerwoną kartką.

Losy awansu do finału pozostają zatem sprawą otwartą. Niestety jeszcze po końcowym gwizdku arbitra byliśmy świadkami nieładnych scen. Piłkarze obu drużyn rzucili się sobie do gardeł, a czerwoną kartkę otrzymał również Samir Handanovic.