Mikel Arteta jest bardzo zadowolony. (zdjęcie: arsenal, twitter)

Arsenal poinformował o przedłużeniu kontraktu z Reissem Nelsonem. Nowa umowa 23-letniego skrzydłowego z Kanonierami będzie obowiązywała przez cztery najbliższe sezony.

„Podziwiam Reissa od pierwszego dnia, kiedy tu przyjechał. Ma świetne cechy i jest bardzo ekscytującym talentem ofensywnym. Wie, jak ważny jest dla naszej drużyny” – tak rozpoczął swoją wypowiedź menedżer Arsenalu.

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo ma nowego menedżera

Jego nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku.

„To dobrze, że Reiss powierzył nam swoją przyszłość. Zna ten klub, tu się wychował i nie mogę się doczekać wielu nowych chwil z nim” – mówi Arteta.

W tym sezonie Nelson grał mniej niż 600 minut, ale wyrobił sobie markę dzięki swoim występom. W meczu z Nottingham Forest, 23-latek spisał się bardzo dobrze, zdobywając dwa gole i asystując.

Punktem kulminacyjnym było jednak spotkanie z Bournemouth w marcu, kiedy skrzydłowy został wprowadzony do meczu. Arsenal przegrywał 0:2, jednak Kanonierzy odwrócili losy meczu, a Nelson strzelił zwycięskiego gola 3:2 w siedmiu minutach doliczonego czasu gry.

CZYTAJ: Harry Maguire staje się jeszcze trudniejszy do sprzedania po znacznym wzroście płac

Domyślamy się, że Nelsonowi obiecano więcej możliwości na boisku w przyszłym sezonie, ponieważ jest wielu zalotników, którzy z radością podpisaliby kontrakt z 23-latkiem.