Juventus Turyn gra dalej w Lidze Europy

1
Angel Di Maria z hat-trickiem dla Juventusu; zdjęcie: B/R Piłka nożna: Twitter

Juventus awansował do 1/8 finału Ligi Europy. W rewanżowym meczu 1/16 finału, Stara Dama pokonała Nantes 3-0.

Od 18 minuty, Francuzi grali w dziesiątkę i pogrążył ich Angel Di Maria, który skompletował hat-tricka.

Cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. Z kolei Arkadiusz Milik cały czas jest kontuzjowany i nie znalazł się w kadrze meczowej.

Przeczytaj jeszcze: Lech Poznań pokonuje w dwumeczu Bodo/Glimt i awansuje do 1/8 finału Ligi Konferencji

Juventus od pierwszej minuty, przejął inicjatywę i już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie. Precyzyjnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się się  Angel Di Maria.

Kluczowa, dla przebiegu meczu była 18 minuta. Akcję przeprowadził, świetnie grający, Di Maria. Z ostrego kąta próbował uderzać na bramkę. Piłka odbiła się od bramkarza i trafiła w rękę, asekurującego go Nicolasa Palloisa, a jego kolega wybił futbolówkę z linii bramkowej. Sędzia jednak zatrzymał grę, pokazał czerwoną kartkę Palloisowi i wksazał na 11 metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Angel Di Maria.

Druga połowa należała do graczy Juventusu. Gra toczyła się pod ich dyktando, a nie wiele mogący wskórać Francuzi, grający w dziesiątkę wyglądali dość bezradnie. Ostatnią, skuteczną akcję przeprowadził w 78 minucie Di Maria, zdobywając gola. Tym samym Argentyńczyk skompletował hat-tricka.

W końcówce piłkarze Nantes próbowali powalczyć o honorowe trafienie, ale Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać i zrobił, co do niego należało.