Iga Świątek wyprzedza Coco Gauff i awansuje do półfinału French Open

8
Iga Świątek; zdjęcie: Jasmine: Twitter

Iga Świątek zapewniła sobie awans do półfinału French Open po zwycięskim meczu z Coco Gauff. Polka pokonała Gauff 6:4, 6:2 w ćwierćfinale. W kolejnym starciu Świątek zmierzy się z Beatriz Haddad Maia, która zwyciężyła z Ons Jabeur.

Początkowa faza meczu ukazywała zaciętą walkę pomiędzy zawodniczkami. Świątek wydawała się mieć przewagę po przełamaniu serwisu Gauff i objęciu prowadzenia 3:1. Jednak wkrótce potem straciła swój serwis, co pozwoliło jej przeciwniczce zdobyć przewagę.

Przeczytaj także: Novak Djokovic dociera do półfinału French Open i kontynuuje polowanie na 23 tytuł wielkoszlemowy

Set był zacięty aż do dziesiątego gema, kiedy Świątek po raz kolejny przełamała Gauff, nie tracąc ani jednego punktu i ostatecznie wygrywając seta 6:4.

Oczekiwano zaciętego drugiego seta, ale w trzeciej partii doszło do niefortunnego incydentu, kiedy Gauff uderzyła mocno piłkę bezpośrednio w Świątek. O dziwo, incydent nie zaniepokoił polskiej zawodniczki. Wręcz przeciwnie, dodało jej to rozpędu, prowadząc do break pointa przy stanie 4:2 i pozbawiając rywalkę jakichkolwiek zwycięstw w meczach. Świątek pokazała momenty ryzykownej, ale skutecznej gry, ostatecznie wygrywając seta 6:2 i przypieczętowując zwycięstwo w całym meczu.

W nadchodzących półfinałach French Open, Świątek zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maia, która zajmuje 14. miejsce. Haddad Maia zapewniła sobie miejsce w półfinale po zaciętej walce z Ons Jabeur, triumfując 3-6, 7-6 (7-5), 6-1.

Przeczytaj również: Reprezentacja Polski z awansem do fazy pucharowej

Iga Swiatek – Coco Gauff 2:0 (6-4, 6-2)