Harry Kane strzelił gola podczas swojego debiutanckiego występu w Bayernie Monachium w Bundeslidze

4
Harry Kane z debiutanckim trafieniem w Bundeslidze. (zdjęcie: Bayern & Football, twitter)

Harry Kane zaliczył swój debiut w Bundeslidze golem w wygranym 4:0 meczu Bayernu Monachium z Werder Bremen w pierwszym meczu sezonu w piątek wieczorem.

Bayern do meczu przystępował podrażniony wysoką porażką (0:3) w Superpucharze Niemiec z RB Lipsk.

CZYTAJ: Inter Mediolan rusza do Monachium po Pavarda

Kane został wprowadzony do wyjściowej jedenastki na mecz ligowy z Bremen w piątek i pierwszego gola goście zdobyli już w czwartej minucie za sprawą Leroya Sane.

Następnie 30-latek podwoił prowadzenie Bayernu w 74. minucie. Alphonso Davies zagrał do Harry’ego Kane’a, a Anglik zdobył swojego premierowego gola w Bundeslidze.

Kane został następnie zmieniony w 84. minucie meczu, ale drużyna Tuchela zdołała strzelić dwa razy więcej w doliczonym czasie gry dzięki Sane i Mathysowi Tel, zapewniając sobie mocne zwycięstwo z Bremen.

„Byłem trochę zdenerwowany i oczywiście podekscytowany grą” – powiedział Kane po meczu. „Zaczęliśmy dobrze od bramki w pierwszych minutach. Jak zawsze, kiedy wchodzę na boisko, instynkt bierze górę.”

Bayern wróci do gry dopiero 27 sierpnia przeciwko Augsburg, a wrzesień rozpocznie wyjazdem do Borussii Monchengladbach przed przerwą reprezentacyjną.

Tuchel był pełen uznania dla Kane’a za jego imponujący debiut w Bundeslidze, mówiąc dziennikarzom: „Miał stały wpływ. Jest po prostu bardzo, bardzo mądry. Wie, co robi i jest niewiarygodnie precyzyjny.”

„Również na treningu, styl i sposób, w jaki robi rzeczy na boisku, ile ma ochoty na trening, ile przyjemności pokazuje i jakość, którą ma, jest absolutnie topowy, robi wrażenie.”

„Sprawia, że każdy gracz wokół niego jest lepszy dzięki swojej świadomości. To był bardzo, bardzo dobry debiut”.

CZYTAJ: Harry Kane ma nadzieję, że transfer do Bayernu Monachium da mu szansę na zdobycie Złotej Piłki

Przyszłość Kane’a była przedmiotem spekulacji przez całe lato, zanim potwierdzono, że przeprowadzi się do Bayernu w ramach transakcji za duże pieniądze.

Kane powiedział w zeszłym tygodniu, że jego motywacją do przeprowadzki do Bayernu była presja związana z walką o najważniejsze trofea.

Podobnie jak Bundesliga, monachijscy giganci będą dążyć do sukcesu w Lidze Mistrzów w tym sezonie, a ich faza grupowa rozpocznie się we wrześniu.