Harry Kane najlepszym strzelcem Anglii

18
Harry Kane; zdjęcie: EuroFoot: Twitter

Kane stał się najlepszym strzelcem wszech czasów w Anglii, pomógł Trzem Lwom otworzyć kampanię kwalifikacyjną Euro 2024 zwycięstwem we Włoszech.

Rekordowy gol Kane’a dał drużynie Garetha Southgate’a prowadzenie 2:0 po tym, jak pomocnik West Hamu Declan Rice strzelił gola otwierającego wynik.

Włochy, które pokonały Anglię w finale Euro 2020, zaczęły walczyć po przerwie, zmniejszając o połowę deficyt za sprawą Mateo Reteguiego, a następnie naciskając na wyrównującego gola po tym, jak Luke Shaw został usunięty z boiska za drugą żółtą kartkę.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj: Zemsta Anglików za finał Euro

Ale Anglia utrzymała się, aby rozpocząć kampanię kwalifikacyjną do Euro 2024 od zwycięstwa i zanotować 50 zwycięstwo pod wodzą Southgate’a, który stał się trzecim menedżerem, który osiągnął ten kamień milowy dla Anglii.

Po tym, jak Kane prześcignął go jako najlepszy strzelec wszech czasów w Anglii, Rooney napisał na Twitterze: „Gratulacje dla Harry’ego Kane’a za zostanie najlepszym strzelcem wszech czasów w Anglii.

Harry Kane podziękował Wayne’owi Rooneyowi za pochwałę po zastąpieniu legendy Manchesteru United jako rekordowego strzelca Anglii.

„Wiedziałem, że to nie potrwa długo, ale to było szybkie! Wielki człowiek, niewiarygodny strzelec gola i legenda Anglii. Gratulacje Harry’ego.

Odpowiadając na komentarze Rooneya, Kane powiedział na Channel 4: „Wielkie podziękowania dla Wayne’a za to.

Przeczytaj jeszcze: Senasacja – Bayern zwalnia trenera

Byłem na boisku, kiedy Wayne pobił rekord. Wiem, co to dla niego znaczyło i byłem z niego bardzo dumny.

„Pamiętam, że kiedy dałem mu buta za pobicie rekordu, powiedział, że pewnego dnia mi go odda. Wyjątkowy człowiek”.

Legenda Spurs, Kane, dodał: „To znaczy dla mnie wszystko [zdobycie rekordu]. Byłem bardzo podekscytowany, że mogę założyć koszulkę reprezentacji Anglii, wrócić tutaj i rozpocząć kampanię przed przyszłorocznym Euro.

Anglia zagra swój drugi mecz kwalifikacyjny Euro 2024 w niedzielę, gdy Ukraina odwiedzi Wembley.