Euro 2024: Gruzja niespodziewanie zremisowała z Norwegią

7
Gruzja 1 :1 Norwegia Mecz zmarnowanych szans; zdjęcie: Paweł Tanona: Twitter

We wtorek Norwegia powinna wywalczyć trzy punkty, mierząc się z Gruzją. Wiemy, że tak się nie stało.

Przez kontuzje na zgrupowanie reprezentacji Norwegii nie przyleciał Erling Haaland. Wydawało się jednak, że nawet bez jego udziału Skandynawowie zdołają rozpocząć eliminacje Euro 2024 zgodnie z założeniami.

Norwegia rozpoczęła zmagania od porażki z Hiszpanią. Wydaje się, że w grupie A Norwegia powinna walczyć o drugie miejsce zapewniające awans z reprezentacją Szkocji.

Przeczytaj jeszcze: Spore zainteresowanie transferowe Nicolą Zalewskim

Już po 15 minutach Norwegowie prowadzili. Drogę do bramki znalazł Alexander Sorloth. W dalszej części spotkania nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi. A rywale zaskoczyli.

W 61 minucie znany z występów w Lechu Poznań Nika Kvekveskiri daleko wybił piłkę. Dopadł do niej Georges Mikautadze, który z nadzwyczajną łatwością przebiegł między obrońcami i oddał celny strzał.

Gol ten zapewnił Gruzinom remis, który utrudni życie Norwegom. Ci mają w tej chwili zaledwie punkt. Ich główni rywale do awansu, Szkoci, wygrali 3:0 z Cyprem, a we wtorkowy wieczór pokonali Hiszpanów i prowadzą w grupie.

Grupa zaczyna wyglądać ciekawie, a sprawa awansu pozostaje otwarta dla wielu drużyn.