Dobry występ Zielińskiego w przegranym meczu Napoli z Milanem

6
Piotr Zieliński, zdjęcie: WhoScored.com: Twitter

Napoli przegrało na wyjeździe z Milanem 0:1 w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów.

O zwycięstwie Milanu zadecydował gol Ismaela Bennacera z 40 minuty. Napoli miało swoje sytuacje, ale nie potrafiło zamienić ich na gole.

Napoli wciąż może awansować, zwłaszcza, że w rewanżu zagrają przed własną publicznością.

Włosi pozytywnie ocenili występ Polaka, Piotra Zielińskiego, który był wyróżniającym się zawodnikiem. „La Gazzetta dello Sport” przyznała mu notę 6,5. Równie wysoko oceniono jeszcze tylko Stanislava Lobotkę i Giovanniego Di Lorenzo.

Przeczytaj jeszcze: Awans Chelsea do półfinału wciąż możliwy – Lampard wierzy w występ na Stamford Bridge

Do 81 minuty na boisku przebywał Piotr Zieliński, który otrzymał pozytywne oceny od włoskich mediów. „Nie poddawał się aż do momentu zmiany” – napisał o jego występie dziennik „La Gazzetta dello Sport”.

„Nie poddawał się aż do momentu zmiany. Biegał po całym boisku, czasami w obronie, ale częściej był drugim napastnikiem, bo miał świadomość, że brakuje ataku. Oddał też świetny strzał” – ocenił włoski dziennik.

Przeczytaj także: Real Madryt lepszy od Chelsea

Zieliński dostał 6 od portalu TuttoMercatoWeb. „Był praktycznie wszędzie. Był bliski strzelenia gola, naciskał, wracał i pomagał. Ale w sumie nawet jemu nie udało się przebić przez ścianę przeciwnika” – czytamy.