Cristiano Ronaldo zdobywa bramki w rekordowym występie Portugalii

13
Portugalia jest nie do zatrzymania w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy!

Cristiano Ronaldo wystąpił w reprezentacji Portugalii w czwartkowy wieczór po raz 197., ustanawiając nowy rekord, jeśli chodzi o liczbę występów na arenie międzynarodowej.

Po nieudanych meczach na mundialu w Katarze, Ronaldo zmienił klub i dołączył do Al-Nassr, ale nadal kontynuuje reprezentacyjną karierę. Piłkarz nadal jest kapitanem i strzela gole.

38-latek zapisał się w historii i wyprzedził swojego rówieśnika, Badera Al-Mutawę z reprezentacji Kuwejtu, który miał 196 występów.

Po turnieju w Katarze istniała ogromna niepewność co do przyszłości Ronaldo na arenie międzynarodowej, ale został wybrany do pierwszego składu Roberto Martineza.

Ronaldo był w czwartkowej drużynie przeciwko Liechtenstein, a Portugalia otworzyła kwalifikacje do Euro 2024 od zwycięstwa 4:0 w Lizbonie.

Obecność napastnika w wyjściowej jedenastce sprawiła, że stał się on najlepszym międzynarodowym piłkarzem wszechczasów z liczbą 197 występów w narodowych barwach i dwukrotnie trafił do siatki przeciwko drużynie Rene Pauritscha.

Joao Cancelo wyprowadził Portugalię na prowadzenie w ósmej minucie meczu, zanim Bernardo Silva podwoił przewagę gospodarzy na początku drugiej połowy.

Następnie Ronaldo strzelił dwa gole, zdobywając bramkę z rzutu karnego w 51. minucie, po czym dodał czwartą bramkę dla Portugalii w 63. minucie meczu z rzutu wolnego.

CR7 jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Warto przypomnieć, że Ronaldo jest równocześnie najskuteczniejszym piłkarzem w rozgrywkach międzynarodowych (118 bramek).

Przemawiając przed meczem z Liechtensteinem, Ronaldo powiedział, że „rekordy są jego motywacją”.

Czytaj: Cristiano Ronaldo pobił kolejny rekord!

„Rekordy są moją motywacją. Bycie najlepszym zawodnikiem w historii – muszę przyznać, że jest to coś, z czego jestem bardzo dumny” – powiedział dziennikarzom.

„Oprócz tego, że chciałbym być najlepszym strzelcem w historii reprezentacji narodowych, chciałbym również zostać zawodnikiem z największą liczbą występów w reprezentacji. Ale nie tylko jutro (czwartek), chciałbym rozegrać wiele meczów w przyszłości”.

Tymczasem nowy szef Portugalii, Martinez, powiedział: „Szukam zaangażowania. A Ronaldo jest bardzo zaangażowany w drużynę narodową, jest dla niej ważną postacią i ma doświadczenie, które może przekazać”.

Ronaldo rozwiązał kontrakt z Manchesterem United pod koniec zeszłego roku po wybuchowym wywiadzie z Piers Morganem, w którym był bardzo krytyczny wobec klubu.

Czytaj: Filmik z nerwowym Ronaldo krąży po sieci

Napastnik reprezentuje teraz Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej i strzelił dziewięć goli oraz zanotował dwie asysty w swoich pierwszych 10 występach dla klubu.