Bramka Szymańskiego w lidze holenderskiej

4
Sebastian Szymański zdobył dla Feyenoordu - 9 bramek w 25 rozegranych meczach; zdjęcie: Michał: Twitter

Sebastian Szymański zdobył bramkę dla Feyenoordu Rotterdam w meczu 30 kolejki holenderskiej Eredivisie w wygranym przez zespół reprezentanta Polski spotkaniu z Utrechtem.

Piłkarz reprezentacji Polski Sebastian Szymański strzelił gola dla lidera Feyenoordu Rotterdam w wygranym 3:1 u siebie meczu z FC Utrecht w 30 kolejce holenderskiej ekstraklasy. To jego dziewiąty gol w trwającym sezonie ligowym.

Reprezentant Polski, który wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu otworzył wynik spotkania w 15 minucie gdy wykorzystał podanie z prawej strony boiska i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Zobacz jeszcze: Chelsea ponownie rozbudzi zainteresowanie Neymarem tego lata?

Po przerwie 23-letni pomocnik został zmieniony przez Danilo Pereirę, a zespół z Rotterdamu podwyższył prowadzenie po bramce Santiago Gimeneza. W 82 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. Minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Bas Dost zdobywając bramkę dla zespołu Utrechtu.

Zespół reprezentanta Polski, który zdobył w tym sezonie dziewięć ligowych goli jest liderem tabeli z 73 punktami na koncie.

Polski piłkarz jest wypożyczony do holenderskiego klubu z Dynama Moskwa.

Przeczytaj także: Barcelona zwycięża z Atletico mimo słabego występu Roberta Lewandowskiego

Feyenoord prowadzi w tabeli z dorobkiem 73 punktów i przewagą ośmiu nad wiceliderem – PSV Eindhoven. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki.

Szymański zdobył w tym sezonie dziewięć ligowych.