Atletico Madryt wywalczyło ważne zwycięstwo nad Realem Sociedad

3
Atletico Madryt z ważnym zwycięstwem w La Liga; zdjęcie: FCBarca.com: Twitter

W meczu La Liga zmierzyły się dwie drużyny rywalizujące w Lidze Mistrzów. Atletico Madryt i Real Sociedad przystąpiły do meczu z 12 punktami zgromadzonymi w ostatnich 5 meczach hiszpańskiej ekstraklasy.

Strona gospodarzy miała więcej szans niż goście, Samuel Lino wykorzystał spektakularną asystę Koke, który znalazł miejsce za Hamarim Traore w 21. minucie.

Tuż po przerwie Axel Witsel uderzył w słupek, a Robin Le Normand nie był w stanie wykonać skutecznej dobitki. Pomimo tego początku, który był zły, Real Sociedad zagrał skutecznie.

Przeczytaj: Adrian Benedyczak z kolejnym golem we Włoszech

Oyarzabal poprowadził swoją drużynę w poszukiwaniu wyrównania: trafił w słupek po fantastycznym strzale z krawędzi boiska, a następnie, w 72. minucie, miał niezbędną dokładność, w pojedynku jeden na jednego z Janem Oblakiem, który nastąpił po świetnym przejściu, aby wyrównać na 1:1.

Piłkarze Atleti po stracie bramki przystąpili do ataku na bramkę Alexa Remiro.

W doliczonym czasie gry Carlos Fernandez zagrał nieprzepisowo ręką i skazał swoją drużynę na rzut karny.

Griezmann zamienił karnego na gola przeciwko swojej byłej drużyny.

Przeczytaj: Arsenal pokonał Manchester City po raz pierwszy od 2015

Drużyna Atletico zwyciężając z Realem Sociedad potwierdziła mistrzowskie aspiracje w tym sezonie.